ОЛИВСЬКЕ НВО

Календар
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформація про школу

 

 

1 вересня 2018 року Оливське НВО поповнилося новими вихованцями, учнями та вчителями Кропивнянської ЗОШ. Впевнені у плідній співпраці нашого колективу!

 

Оливське навчально-виховне об'єднання «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий садок» Іванківської районної державної адміністрації Київської області

Оливська загальноосвітня школа І – ІІ ступенів заснована у 1987 році, реорганізована в навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий садок» Іванківської райдержадміністрації Київської області в липні 2009 року.  НВО відвідує  51 виховануць (30 ученів та 21 вихованців дитячого садочка). Працює 8 основних педагогів, 2 сумісники. Троє вчителів має звання «Старший вчитель», п’ятеро вчителів маю вищу кваліфікаційну категорію, один – І кваліфікаційну категорію, три – спеціаліста.

     Мета та завдання колективу обумовлені проблемною темою НВО: «Особистісно орієнтований підхід у навчально-виховній діяльності закладу, як засіб творчого потенціалу учасників навчально-виховного процесу  малокомплектної школи».

    Школа працює за кабінетною системою. В школі є сім класних кімнат, комбінована майстерня, компютерний клас, бібліотека, спортзал, музей українського побуту, їдальня. Матеріальна база школи задовільна. Є 5 компютерів, ноутбук, принтер, сканер, ксерокс, телевізор, магнітофон, 2 музичний центри, відеомагнітофон, DVD – плеєр, багатофункціональне обладнання.

Адреса закладу:                    Контакти:

07242                                     Телефон - 0459137296

Україна                                 E-mail - olivanvo@ukr.net

Київська область

Іванківський район

село Олива

вул. Дружби, 1 

Історія закладу    

 До 1917 року школи в Оливі не було. Заможні селяни наймали приватних вчителів, які навчали їх дітей. Діти бідняків залишалися неписьменними. 1923 року в селі була побудована школа на пустирі. Це був невеликий дерев’яний будинок. Згодом була побудована початкова 4-класна школа.

Будинок першої Оливської школи (сучасне фото) 

 Початкова школа складалася з двох класів: польського і українського. В польському класі викладання велося польською мовою і він проіснував до 1928 року. Оливська початкова школа була багато чисельною. В класах навчалося понад 40 учнів, вікові границі були нестабільні: в класах могли навчатися діти від 7 років і молоді люди до 17 років.

     Головною проблемою в школі було те, що не вистачало паперу та приладів для писання. Писали гусиними перами на клаптиках газет, а замість чорнил використовувати сік вовчих ягід.

  

     Велика заслуга у відкритті школи на пустирі належить її першому директору – Адаму Федосійовичу Кобзаренку.

     Адам Федосійович побудував також школу і в селі Захарівка (2 км від Оливи). Прожив Кобзаренко 90 років. В 1992 році він помер.

     В історії школи був період коли вона не працювала. Це – період німецько-фашистської окупації. З жовтня 1941 р. по листопад 1943 р. діти до школи не ходили. Та з грудня 1943 року школа знову відкрила свої двері.

     Важко жилося після війни всім, і вчителям також. Колишня вчителька Горобченко Катерина Василівна, що під час війни була партизанкою, згадує: «В 1947 році в селі дуже голодували вчителі. На один місяць давали пайки – 8 кг вівсяної чи гречаної муки. Отримували вчителі 400 карбованців, а пуд вівса коштував 900 крб.» вчителі були всі приїжджі, але землі їм не давали.

1946 р. В центрі вчителі: Войнова Емілія Карлівна, Завистовська Броніслава Федосіївна, Шапоренко Галина Іванівна з учнями 4 класу    

     В 1949 році в Оливі був відкритий 5 клас і школа стала семирічною. Школа буда невелика і розрахована на початкові класи, тому вчитися доводилося у дві зміни. В першу зміну навчалися молодші класи, а в  другу – старші. Як було сказано раніше, школа була побудована на пустирі, та незабаром біля неї виріс великий, посаджений учнями сад (кожен випускник школи обов’язково садив дерево), який до нашого часу не зберігся. Перший випуск семирічної школи відбувся в 1951 році. Школа випустила 42 учні. В кінці 50-х років Оливська школа стала восьмирічною і була такою до закриття – 1974 р. Діти пішли навчатися в Кропивню. В рік закриття випускників було 65 чоловік. З 1951 року і аж поки школа не закрилася директором її був  Горобченко Яків Васильович.

     Знову відновила свою роботу школа в 1987 році, побудована будівельниками з м. Рівне  разом з селищем («Посьолком») для постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Перший колектив школи був молодий і завзятий. В ньому працювали: Шевцов Микола Іванович – директор школи, вчитель хімії та біології, Маліневський Валерій Олександрович – завуч, вчитель математики, Власюк Микола Миколайович – вчитель російської мови, Гайдак Владислав Васильович – вчитель праці та фізкультури, Гурженко Ольга Леонідівна – вожата, вчитель математики і фізики (нині директор Оливського НВО, єдиний представник першого педагогічного колективу, який і нині працює в цьому навчальному закладі), Маліневська Любов Іванівна – вчитель історії та географії, Оборська (Давиденко) Алла Іванівна – вчитель української мови, Пастушенко Наталія Іванівна – класовод 2 класу, Строкаль Наталія Миколаївна – класовод 1, 3 класів, Яценко (Нараєвська) Ірина Анатоліївна – бібліотекар, вчитель праці, Свінківська (Дятлова) Ліна Володимирівна – вчитель іноземної мови.  

 1 вересня 1987 р. Відкриття школи. На фото зліва на право: Пархоменко О.М. – голова сільської ради, Головний інженер будівельної компанії, Шевцов М.І. – перший директор нової школи, Мудрий П. А. – завідуючий мехмайстернею колгоспу «Прогрес», Верес Ф.С. – голова колгоспу «Прогрес», Гончарук Г.Й. – заступник секретаря райкому партії, Яворський А.А. – секретар парторганізації колгоспу, виступає: представник ровенських будівельників.

 

Перший педагогічний колектив нової школи (1987 р.)

Зліва на право: Власюк М.М., Маліневський В.О., Строкаль Н.М., Гайдак В.В., Шевцов М.І., сидять: Давиденко А.І., Гурженко О.Л., Пастушенко Н.І., Яценко І.А.

       В липні 2009 року Оливську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів було реорганізована в Оливське навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий садок» Іванківської райдержадміністрації Київської області.   НВО відвідує  40 вихованців (24 учні і 16 вихованців дитячого садочка

 Колектив Оливського НВО (2012 р.)

     На фото (зліва на право): Гордієнко Костянтин Анатолійович – вчитель географії та біології, Сірош Тетяна Анатоліївна – вчитель англійської мови, Гавриленко Галина тимофіївна – вчитель української мови та літератури, світової літератури, Базиленко Ольга Михайлівна – вихователь дитячого садочка, Гурженко Ольга Леонідівна – директор НВО, вчитель математики, Людвиченко Людмила Іванівна – вчитель початкових класів, Павленко Валентина Миколаївна – техпрацівник, Куксенок Елеонора Анатоліївна – вчитель початкових класів, Старенкова Олена Іванівна – техпрацівник, Власов Олексій Володимирович – працівник.

      1 вересня 2012 року навчальний заклад відмітив свій 25-річний ювілей. На фото фрагмент святкової лінійки. Зліва на право: Гурженко Ольга Леонідівна – директор НВО, Шевцов Микола Іванович – перший директор школи, Бірюк Надія Костянтинівна – депутат районної ради, Гурженко Володимир Миколайович – сільський голова; гості свята, надійні друзі, спонсори:  Бунін Олександр Михайлович – представник громадського об’єднання «Українські мисливці», Процун Наталія Михайлівна – підприємець.